© 2019 Designed by ZTR

Asit Havuzu CTP Kaplama

CTP Kaplama diğer adıyla cam takviyeli polyester kaplama günümüzün teknolojik malzemesidir. Çeliğe karşı 4 kat çekme dayanımına sahiptir. Tüm deniz araçlarında bu malzeme kullanılmaktadır. Havuz filtrasyonunda kullanılan filtrelerin neredeyse tamamı bu malzemeden yapılmaktadır.

 

FIBERCO İstanbul CTP kaplama alanında uzmanlaşmış kadrosuyla endüstriyel tesisler başta olmak üzere müşterilerine hizmet vermektedir. 30 yılı aşan petrokimya alanında uzman uygulama kadrosuyla yerel ve bölgesel bakım & imalat ve iyileştirme hizmetleri sağlamakla birlikte çözüm ortağı ilkesiyle çalışmaktadır.

Asit, kostik ve oksitleyici maddelere karşı CTP kaplama diğer adıyla polyester kaplama bunun yanında PVC, PP, PVDF, PE Kaplamaları yapmaktayız. 

Koruma amaçlı anti asit kaplama uygulamalarımız her türlü kanal, rögar, kolon ve bunun gibi yapıların iç ve dış yüzeylerinin aside dayanımını artırmak için yapılan CTP Kaplama uygulamalarıdır. Anti asit tuğla (seramik bazlı tuğla kaplaması) ile istenen yüzeyler tamamen koruma altına alınabilir. 

Asit tankları ve havuzları için CTP kaplama uygulamamız 6 kat olarak uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak alan düzgün ve minimum pürüz olacak şekilde temizlendikten sonra uygulama yapılır. FIBERCO İstanbul CTP uygulamalarında dayanımı yüksek Poliya yada ilkester marka vinilester ürünler kullanılır. Yine cam elyaf metrekarede 450 gr olarak uygulanmadır. Bir çok firma daha düşük cam elyaf takviyesi kullanmakta, kimyasal bileşenleri yine daha ucuz malzemelerden seçmektedir. Başlangıçta asit havuzu kaplamasında bir fark gözlenmese de geçen süreç içerisinde deformasyonlar (5-6 ay sonra) başlar. Uzun ömürlü bir kaplama elde edilemez. 

Asit havuzu kaplama uygulamasını yapacak firma oldukça dikkatli seçilmelidir. Uygulama yapacak ustalar tecrübeli olmadığı veya hatalı malzeme seçildiği takdirde yapılan uygulama 5-6 ay içinde çatlak ve sızıntılar vermeye başlar. 

Asit havuz kaplamalarında kullanılacak malzemenin seçimi de oldukça önemlidir. Asit derişim oranları, asit tipleri, havuzdaki sıcaklık miktarı malzeme seçimini direk etkileyen faktörlerdir. 

Kullanılacak malzemenin bilgi föyleri dikkatlice incelenmeli uygulamayı yapacak firmaların bu alanda daha önce çalışmış tecrübesi olan firmalardan seçilmesine özen gösterilmelidir. 

Piyasadaki standard CTP kaplama uygulamalarına göre asit havuz ya da kimyasal tank kaplamaları daha özveri isteyen işlerdir. 

FIBERCO İstanbul CTP kaplamalarında uzman kadrosuyla, İstanbul ve Ankara illeri başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurtdışı ülkelere hizmet vermekteyiz. 

Yurtiçi ve yurtdışı onlarca üst düzey projelerde yakaladığımız başarılarımız çözüm ortaklığı yaptığımız firmaların referanslarıyla tescillenmiştir. 

Resimleri Büyütmek İçin Lütfen Üstlerine Tıklayınız